Haber 16

AKP’li vekilin ‘telekulak’ tepkisi!

Yargıda rüşvet soruşturmasında telefon dinlemelerine takıldığı iddiasıyla gündeme gelen Ak Parti’li vekil hakkında çıkan iddiaları yanıtladı.

  • Politika / Son Dakika
  • 31 Ekim 2010
  • AKP’li vekilin ‘telekulak’ tepkisi! için yorumlar kapalı
  • 134 KEZ OKUNDU

Yargıda rüşvet soruşturmasında telefon dinlemelerine takıldığı iddiasıyla gündeme gelen Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç bugün Isparta’da partilileriyle buluştu.


Kendisine gelen hemşerisine yardımcı olmaktan başka bir şey yapmadığını savunan Bilgiç, “Ne yapsaydım, kapıdan mı kovsaydım?” dedi.

Aralarında İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş’ın da bulunduğu 9 kişinin tutuklandığı ‘Yargıda rüşvet’ operasyonu kapsamında çete lideri olarak suçlanan avukat Necdet Okçu dinlenirken Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’le yaptığı konuşma da tespit edildi. Bilgiç’in cinayet nedeniyle müebbet hapse çarptırılan bir tanıdığının Yargıtay’a gelen dosyası için yardım istediği Okçu’nun dosyanın bozulması karşılığında dağıtılacak para istemesine karşılık, “Tamam, oldu, peki” dediği iddia edilmişti.

Bilgiç, partisinin İl Danışma Meclisi toplantısına katılmak için geldiği Isparta’da çoğunluğu Şarkikaraağaç’tan gelen yaklaşık 200 kişiye hitap eden Bilgiç, iddialar hakkında kendisinin ve partisinin yıpratılmaya çalışıldığını söyledi.

Bir hemşerisinin mağduriyetini anlatarak, kendisinden yardım istediğini öne süren Bilgiç, “Bu kişi kardeşinin cinayet meselesiyle ilgili olarak bunun ağır tahrik altında işlendiğini, ama mahkemenin bunu gözönüne almadığını, bu konuda kendisine yardımcı olmamızı istemiştir. Ne yapsaydım, kapıdan mı kovsaydım” diye konuştu.


Milletvekili olarak hiçbir şekilde yargıya müdahalesinin söz konusu olamayacağını kaydeden Bilgiç, sadece tanıdığı avukat olan Necdet Okçu’ya yönlendirdiğini söyledi.

PARTİLİLERDEN DESTEK

Bilgiç’e destek vermek için Şarkikaraağaç’tan gelen hemşerileri de Özel İdare’nin bahçesinde basın açıklaması yaptı. Partililer adına konuşan Ak Parti Şarkikaraağaç İlçe Başkanı Derviş Açar, “Bizler kesinlikle vekilimizin böyle bir yanlış yapacağına inanmıyoruz” dedi. Partililer, Bilgiç’e destek amaçlı topladıkları 1000 imzayı genel merkeze göndereceklerini de söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ