Haber 16

Başbakan’a büyük komplo

Köln’de düzenlenecek Gençlik Çalıştayı’nda konuşacak olan Başbakan, buradan, Steiger Award Ödülü’nü…

Başbakan’a büyük komplo
  • Dünya / Son Dakika
  • 16 Mart 2012
  • Başbakan’a büyük komplo için yorumlar kapalı
  • 131 KEZ OKUNDU

Köln’de düzenlenecek Gençlik Çalıştayı’nda konuşacak olan Başbakan, buradan, Steiger Award Ödülü’nü almak için Bochum’a geçecek.


Birlikte yaşam, hoşgörü ve insanî değerler çerçevesinde verilen ödülü, eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder takdim edecek. Ancak, Erdoğan’ın ödüle layık olmadığını bahane eden terör örgütü PKK’nın yanısıra bazı Alevi dernekleri ve Ermeni Merkez Konseyi, 20 bin kişiyle ziyarete gölge düşürmeye hazırlanıyor. Alevi cemaati sözcüsü Ali Doğan, Almanya’nın farklı bölgelerinden katılım için 300 otobüs kiralandığını doğrularken, polis de güvenlik önlemlerini artırdı. Törenin organizatörü Sascha Hellen ise ödülün kesinlikle verileceğinin altını çizdi.


Başbakan Erdoğan, birlikte yaşam, hoşgörü ve insani değerler çerçevesinde verilen Steiger Award Ödülü’nü yarın Bochum’da düzenlenecek törende alacak. Başbakan’ın, ödülü alacağı saatlerde 20 bin kişinin katılacağı mitingle protesto edileceği belirtiliyor. Mitingi terör örgütü PKK, Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) ve Ermeni Merkez Konseyi düzenleyecek.


EYLEMİ DOĞRULADI


Eylemi doğrulayan Alevi Cemaati Sözcüsü Ali Doğan, Almanya’nın farklı bölgelerinden protestoya katılması için 300 otobüs kiralandığını söyledi.


AABF’nin yeni seçilen Genel Başkanı Hüseyin Mat da, Başbakan Erdoğan’ın sadece Aleviler ile değil, Türkiye’de tüm farklı inanç, etnik ve kültürel kimliklerle kavgalı olduğunu öne sürdü. AKP iktidarı boyunca farklılıklara hoşgörüyle yaklaşılmadığını iddia eden Mat, Avrupa’da bu ödülü hak edecek en son ismin Erdoğan olduğunu savundu. Protesto hazırlığının 260 Alevi Kültür Merkezi ile koordineli bir şekilde yürütüldüğünü kaydeden Mat, Avrupa’nın her şehrinden otobüsler kaldırılacağını bildirdi. Mat, “Geçtiğimiz seçim döneminde Aleviler ile AKP hükümeti arasında başlayan gerilim Türkiye’de Sivas Katliamı Davası’nın zamanaşımı kararıyla zirveye tırmandı. Başbakan ‘tolerans ve insani değerleri ön planda tutmak’ alanında verilecek olan ödülü almaya geldiği dakikalarda Bochum’da bir protesto mitingi düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.


İÇ POLİTİKAYI İLGİLENDİRMEZ


Ödül törenini organize eden Sascha Hellen ise ödülün kesinlikle verileceğinin altını çizdi. Hellen, “Başbakan Erdoğan’a verilecek ödül 50 yıllık Türk Alman dostluğuna dayanıyor. Erdoğan’ın Türkiye’de yaptığı demokratikleşme süreci ile ilgili önemli değişiklikler ve politik başarısının büyük rolü olduğu gibi bu ödül iç ve dış politika ile değerlendirilemez” şeklinde konuştu.


Steiger Awards ödülü, 2005 yılından beri, maden isçilerini temsilen Hellen Medien Projekte GmbH tarafından, insani değerler, hoşgörü, medya, spor ve sanat alanlarında veriliyor. Bu yıl Başbakan Erdoğan’ın “Avrupa” dalında layık görüldüğü ödül daha önce şu isimlere verildi: Jean-Claude Juncker-2006, Hans Dietrich Genscher-2007, Edmund Stoiber-2008, Romano Prodi ve Aleksander Kwasniewski-2009, Boris Tadic-2010, Jose Manuel Barroso-2011.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ