Haber 16

Evden para kazanmak için neler yapılabilir?

Evden para kazanmanın yolları 2013 yılında da merakla aranıyor. İşten çıkarıldınız ve iş bulamıyorsunuz ya da kazancınız size yetmiyor.. Evinizden çalışarak da kazanabilirsiniz.

Evden para kazanmak için neler yapılabilir?
  • Son Dakika / Yaşam ve Toplum
  • 05 Mayıs 2013
  • Evden para kazanmak için neler yapılabilir? için yorumlar kapalı
  • 101 KEZ OKUNDU

Öncelikle yeteneklerinizi ve hedeflerinizi iyi belirleyin. Evden  çalışmanın bazı avantajları olduğunu da unutmayın. Evden çalışmanın en  önemli avantajı olarak ev ile iş arasında gidip gelirken yaşadığınız  mesaiye geç kalma stresini yaşamıyorsunuz. Ofisiniz yatak odanızdan  sadece birkaç adım uzakta. Hatta işe her gün en sevdiğiniz pijamanızla  gidebilirsiniz. 3 saatlik öğle yemeği ya da 2 haftalık bir tatile  ihtiyacınız varsa izin istemek için patronunuza sormak zorunda  değilsiniz. Hepsinden iyisi ne kadar çok çalışırsanız, o kadar çok  kazanırsınız.


Daha önce yaptığınız mesleğinizi evde yürütebileceğiniz gibi hobinizi de işe dönüştürebilir ve evden para kazanabilirsiniz.


EVDE DERS VEREBİLİRSİNİZ


Yıllardır tüm dünyada online ders  veren sistemler yoğun olarak kullanılıyor. Ülkemizde de son yıllarda bu  alanda özellikle online İngilizce, web tasarımı, programcılık gibi  konularda ders veren siteler ortaya çıkmaya başladı. Siz de uzman  olduğunuz bu konularda kişilere ders verebilirsiniz. Ya da evde ders  konularını içeren dvd, vcd hazırlayıp satışını yapabilirsiniz


GRAFİK TASARIMI


Eğer grafik tasarım yeteneğiniz varsa  evde oturduğunuz yerde gazete, dergi, kitap, broşür, katalog ve  kurumsal kimlik çalışmaları yapabilirsiniz.


AKILLI TELEFONLARA UYGULAMA GELİŞTİRİN


Son yıllarda popülaritesi giderek  artan IOS, Android, Windows tabanlı akıllı telefon veya tablet  bilgisayarlar için uygulamalar geliştirip bunları pazarlayabilir veya bu  hizmetleri almak isteyenlere evinizden yardımcı olabilirsiniz.


BİLGİSAYAR YAZILIMLARI GELİŞTİRİN


Bilgisayar programlama gibi bir  yeteneğiniz, uzmanlığınız varsa yazılım geliştiricisi olabilirsiniz.  Özel yazılımlar geliştirebilir, portal, e-ticaret tarzı siteler  tasarlayıp bunları satabilir ve programcılık hizmeti isteyen şirketler  için çözüm ortaklığı veya danışmanlık yapabilirsiniz.


WEB TASARIMI


Web tasarım arayüz programlarına  hakimseniz animasyonlu veya HTML tabanlı internet siteleri  tasarlayabiliyorsanız bu kabiliyetinizi evinizden paraya  çevirebilirsiniz.


İNTERNETTEN SATIŞ


Evde kendi yaptığınız el işlerini,  diktiğiniz giysileri, örgüleri, pul, dergi, çizgiroman  koleksiyonlarınızı ya da ucuza aldığınız bir ürünü çeşitli internet  sitelerinde satarak para kazanabilirsiniz. İsterseniz bu tarz sitelerde  ürünlerinizi açık artırmayla da satabilirsiniz. Bunların yanı sıra evden  bazı firmaların doğrudan satış bölümleri için çalışabilirsiniz.


TELERADYOLOJİ


Amerika ve Avrupa’da yıllardır  uygulanan teleradyoloji sistemi, ülkemiz için de artık önemli bir  ihtiyaç haline geldi. Ancak uzmanlar hukuki ve tıbbi altyapının  hazırlanmadan sistemin hayata geçirilmesinin ciddi zararlara yol  açabileceğini belirtiyorlar. Tüm bu altyapı tamamlandıktan sonra  özellikle kırsal alandaki hastaların radyoloji sonuçlarının büyük  illerdeki özel merkezlerde uzman radyologlar tarafından incelenmesi  oldukça yararlı olabilir. Böyle bir merkez için evden çalışabilir ve  para kazanabilirsiniz.


TASHİH


Evde çeşitli firmalar için metin ve  içerik yazarlığı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yeteneğiniz varsa  çeşitli dergiler, gazeteler için köşe yazıları hazırlayabilir, kendi  blog sayfanızı oluşturup çeşitli konularda yazdığınız yazıları,  çektiğiniz fotoğrafları yayınlayabilirsiniz. Kitap, makale, web içeriği,  kullanım kılavuzu gibi çeşitli verilerin düzeltilmesi, tashih işlerini  de yaparak para kazanabilirsiniz.


PASTA KURABİYE ÜRETİMİ


Aileniz ya da arkadaşlarınız  yaptığınız yemeklere ya da pasta, baklava, börek gibi hamurişlerine  bayılıyorsa bunu evde meslek haline getirip para kazanabilirsiniz.  Önceleri kendi arkadaşlarınızın özel günleri için pastalar, kurabiyeler  ve tuzlu yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde beğeni kazandıktan  sonra gelen talepler doğrultusunda oturduğunuz yerdeki kişilere de  hizmet verebilirsiniz.


ÇEKTİĞİNİZ FOTOĞRAFLARI SATIN


Sürekli yeni fotoğraflar arayan  online fotoğraf ajansları, hem fotoğraf hem de download başına da ücret  ödüyor. Sizin de böyle bir yeteneğiniz varsa çektiğiniz fotoğrafları bu  ajanslara gönderebilirsiniz. Fotoğraf arayanların en çok talep ettikleri  konular iş, sağlık ve insan. Özellikle bu alanlardaki fotoğraflarınız  beğeniliyorsa, ilgi görüyorsa bunları satıp para kazanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ