Fizy müzik dinleme sitesi kapatıldı!

Kullanıcıların şarkıları indirmeden sadece ismini yazarak bulup dinlediği bir nevi istek parça güdümlü internet şarkı kütüphanesi görevi gören fizy artık Türkiye’de yasak. Eylül ayında Youtube’un en büyük rakiplerinden video paylaşım sitesi Vimeo’ya erişim engellemesinden sonra fizy de yasaklı siteler listesine girmiş bulunuyor.


Habertürk’ün haberine göre, MÜYAP başvurusu sonucu alınan kararla kapatıldı. MÜYAP telif haklarını gerekçe göstererek mahkemeye başvurdu.


Alınan bilgiye göre fizy.com‘a erişim TC Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığının 17.12.2010 tarih ve 2010/93 sayılı kararı gereği Basın Muhalefet Kanununa aykırı yayınlar yaptığı gerekçesiyle engellendi ve görünüşe bakılırsa, karar uygulanmış durumda.


İstanbul – Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığının PC Extra’ya yaptığı özel açıklamaya göre, Müyap‘ın başvurusuyla incelemeye alınan fizy.com adlı internet sitesinde telif hakları Muyap tarafından korunmakta olan eserlerin telif bedelleri ödenmeksizin yayınlanmasına devam edilmesine istinaden yapılan başvuru sonucunda, Beyoğlu Basın Savcılığı Muyap’ı haklı buldu ve önleyici tedbir olarak siteye erişimin engellenmesi kararını ilgili makamlara iletti.


Müyap’ın hangi sanatçıların hangi eserleri için başvuruda bulunduğu bilgisi ise henüz yok. fizy.com’un tüm dünyada günde ortalama 600 bin’in üzerinde ziyaretçisi bulunuyor.


fizy’nin en önemli özelliği bir Türk markası olması  ve başkalarının aksine yurtdışında değil Türkiye’de servis vermeye devam etmesi.


Detayları tam bilinmemekle Google fizy’yi satın almak istemiş ama firma tarafından reddedilmişti.

Fizy’nin erişiminde yaklaşık 75 milyar mp3 olmasının yanı sıra 30 dilde hizmet verebildiği için artık dünya çapında bir Türk markası olarak tanınıyor.


fizy.com’dan Müzik Dinlemek İçin Ne Yapmalı?

 

Bu sorunun cevabı gayet basit aslında. Daha önce Youtube için yaptıklarımızı şimdi fizy sitesine girip müzik dinlemek için yapabiliriz. İşte fizy.com’a giriş yolları ve müzik mp3 dinlemek için yapmanız gerekenler. Fizy.com için DNS ayarları…

 

DNS AYARLARI

193.140.100.210
193.140.100.215

YADA

208.67.222.222
208.67.220.220


olarak girin

 

Son olarak otomatik giriş sağlayan sitelerden girebilirsiniz

 
 

haber16.org

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.