Gaz bombasını metroya eylemciler atmış

Ankara’da Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara destek için düzenlenen gösterileri şiddet eylemine dönüştüren grupların görüntüleri güvenlik kameralarına yansıdı.


Görüntülerde, gazdan etkilenen göstericilere müdahale için alana girmek isteyen ambulansı durduran grubun araçta arama yapması yer alıyor. Vatandaşa bir an önce tıbbi müdahalede bulunmak isteyen sağlık ekibi, arama nedeniyle alana girmekte güçlük çekiyor. Kolej Kavşağı’nda ise itfaiye aracının etrafını saran kalabalık, aracın alevlere müdahale için alana girmesini engelliyor.


Bir başka görüntüde ise yüzü maskeli kişiler, gaz bombalarını metro istasyonuna atarken kameraya yansıyor. Bir vatandaşa ait iş makinesini ele geçiren gruplar, iş yerlerine zarar verirken, polise taş ve molotofkokteyli atarken görüntüleniyor.


Atatürk Bulvarı’nda çekilen bir başka görüntüde ise kalabalık bir grup, etrafını sardıkları çevik kuvvet mensubu polise linç girişiminde bulunuyor. Polis, gruba müdahale eden sağduyulu göstericilerce kalabalığın elinden alınıp ambulansa götürülüyor.


Polislerin gazdan etkilenen vatandaşlara ve göstericilere yardım ettiği anlar da güvenlik kameralarına yansıyor.


 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.