Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim    Reklam  
                                                                         
HABER16 - Haberin Rengi Değişiyor -
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı | Web Tasarım | Sanal Tur | Gazete Türk

HABER ARA


Gelişmiş Arama

 

İbrahim Tatlıses'le ilgili son gelişmeler!

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses silahlı saldırıya uğradı. İşte dakika dakika son durumu!

Kategori  Kategori : Gündem
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 9401
Tarih  Tarih : 16 Mart 2011, 09:58

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bugün size daha iyi haberler vereceğiz. Sayın İnbrahim Tatlıses düne göre daha iyi bir durumdadır. Dün gece itibariyle kendi başına solunumunu sürdürebilir hale geldi. Cihazdan tamamen ayrıldı. Komutlarımızı algılıyor. Elimizi sıkıyor. Sağ bacağını ve sağ elini oynat dediğimizde komutlara cevap veriyor. Bu olumlu bir gelişme.

İKİ İLERİ BİR GERİ OLABİLİR

Filmleri de daha iyi. Yoğun bakımda tedavisi devam edecek. Fakat işler iki ileri giderken bir geri gelebilir. Bunu ailesine de söyledik.

SOLDA PROBLEM VAR

Sol tarafından problem var ve devam ediyor. Şu anda onu sorgulamıyoruz. Kendisinden böyle bir talepte bulunmadık. Daha sonra fizik tedaviyle bunu aşabilir.

Hayati tehlikesi buraya geldiğinde yüzde 80'lerdeydi şimdilerde ise yüzde 10'larda.

"İYİYİM" DİYOR

Kendisine nasılsınız dediğimizde "İyiyim" şeklinde cevap veriyor..
 
SAAT 11:00

PARMAKLARINI OYNATIYOR MU?

Gazetecilerin "Tatlıses'in parmaklarını oynattığı söyleniyor" yönündeki sorularını da yanıtlayan Çuhadaroğlu, "En doğru bilgi bizden ve aileden aldığınız bilgilerdir. Dışarıdan duyduklarınıza itimat etmeyin. Uyandırma süreci bir anda olan birşey değildir. Beyin içinde tahribat çok hızlı olur ama düzeltme süreci zaman alır. Bu tam anlamıyla bir anda uyandırma değildir. Bu bizim teknik olarak kullandığımız bir terimdir" dedi.

İyileşmenin ne kadar zaman alacağı sorusuna ise Çuhadaroğlu, "Bir süre verirsek bu yanlış olur. O sürenin dışında başka şeyleri konuşuyor olabiliriz. Sadece hastaneye geldiği zamanki durumuna göre daha iyi bir noktadayız. Çok fazla olmasa da iyiye gidiş var diyebiliriz" diye konuştu

 
SAAT 10:45-Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu ve İbrahim Tatlıses'in tedavisiyle ilgilenen doktorlar bir basın açıklaması yaptı. Doktorlar Tatlıses'in uyandırılması için verilen ilaçların iki kademe azaltıldığını ve uyandırmanın da aşamalı olarak yapılacağını duyurdu. Doktorları, Tatlıses'in hayati riskinin devam ettiğini de ekledi. Öte yandan Şişli Belediye Mustafa Sarıgül'ün Tatlıses'in uyandırıldığı ve iki saat uyanık kalacağı yönündeki açıklaması da doktlar tarafından yalanlandı.
 
İbrahim Tatlıses'in doktorları şu açıklamayı yaptı:
 
"Kötüye giden bir şye yok. Kafa içi basıncını düşürmek için tedavi devam edecek. Derin uyutmadan giderek ilaçları azaltmaya geçtik. Bu da düne göre pozitif durumu göstermektedir. Ama tablo ağır bir tablodur. Hasta yoğun bakımdan çıkmadığı sürece hayati risk devam etmektedir. Umarım daha ileri saatlerde daha iyi haberler vereceğiz.
Uyandırılma süreci bir anda olup biten bir şey değil. İlaçların dozunu azaltıyoruz demek, kendisine uyutmak için verdiğimiz ilaçları iki basamak aşağıya çekiyoruz.
Beyin çok birebir çalışmadığı için bir zaman vermek mümkün değil. 3-5 gün içerisinde bile demek doğru değil.
Geldiğine göre hafif bir iyilik hali olduğunu söyleyebiliriz...
Buraya gelen ziyaretçiler, sanki hastayla konuşmuş ya da bizden bilgi almış gibi haberler yayıyorlar. Bakın Tatlıses'in durumu hakkında bilgiyi bizler sadece aile ve sizlere bizzat veriyoruz. Lütfen bunların dışında verilen bilgileri dikkate almayın.
 
SARIGÜL: UYANDIRILDI
 
Başından yaralanan ve uzun süren ameliyatlar sonucunda uyutulan ibrahim Tatlıses için kritik saatler. Ünlü satançı doktoları tarafından az önce uyandırıldı ve 2 saat uyanık kalacak.
TGRT Haber İbrahim Tatlıses'le ilgili müjdeli haberi Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül verdiğini alt yazı olarak geçti.
 
SAAT 10:00-Başından yaralanan ve uzun süren ameliyatlar sonucunda uyutulan ibrahim Tatlıses için kritik saatler. Ünlü satançı doktoları tarafından az önce uyandırıldı ve 2 saat uyanık kalacak.
İbrahim Tatlıses'le ilgili müjdeli haberi Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül verdi...
CNNTürk ise doktorlarının Tatlıses'i uyandırmak için ilacı kestiklerini duyurdu...
Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu, Tatlıses'in durumunun ciddiyetini koruduğunu belirterek, bugün saat 10.00'da son tetiklerini yapacaklarını ve ünlü satançının uyandırıkıp uyandırılmayacağına karar vereceklerini açıklamıştı.
Tatlıses'in tedavisinde gelinen aşama birazdan netlik kazanacak ve doktorlarının açıklamasını  naklen aktarılacak...
 
"DAHA İYİ DURUMDAYIZ"
 
Başhekim Çağlar Çuhadaroğlu dün yaptığı son açıklamada Tatlıses'in durumuna ilişkin şunları kaydetmişti: "Şu an yoğun bakımda tutuluyor ve hâlâ uyutuluyor. Ameliyat sonrasından daha iyi durumdayız ama yüksek risk devam ediyor. Her şey hekimlerimizin kontrolü altında. Düzenli aralıklarla bilgi vermeye devam edeceğiz. Yarın bizzat ben sabah 10'da bir basın toplantısı daha yapacağım.
 
"YENİ BİR AMELİYAT GÖRÜNMÜYOR"
 
Hastada bir olumsuzluk gelişmediğinde hayati riskininin azaldığı belirtilir. Ama hâlâ yüksek risk devam etmektedir. Yarın sabah bilgisayarlı tomografi çekilecek. Hangi derinlikte uyutulacak ya da uyandırılacak ona karar verilecek. Şimdilik yeni bir ameliyat gözükmüyor."
 
SAAT 01:30-Şişli Büyükdere Caddesi üzerinde silahlı saldırıya uğrayan İbrahim Tatlıses'in durumu ile ilgili olarak hastaneden açıklama yapıldı. Tatlıses'in vücudundan kurşun çıkarılmadığı, beynin sol bölümünde hasar oluştuğu ve beynindeki ödeme yönelik ünlü sanatçının uyutulduğu açıklandı.
Dün gece silahlı saldırıya uğrayan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses için kritik saatler başladı. Hala uyutulmaya devam eden Tatlıses'in sağlık durumu hakkında akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastaneden açıklama geldi.
İşte o açıklama:
"Yaralanmalarla ilgili kafatasında bir çatlak ve beyinde bir hasar vardı. Beyin tabii ki açılıyor ama tüm beynin açılıp dışarıdan komple görünmesi söz konusu değildi. Beynin motor kısmı, yani hareketi sağlayan sol tarafındaki bölümde bir hasar vardı. Oradaki kanama durduruldu. Plastik cerrahımız da bölgeyi uygun şekilde dikip hastayı yoğun bakıma aldı.
 

KAFASINDAN KAÇ KURŞUN ÇIKTI?
 
İbrahim Tatlıses'in üstünden kurşun çıkartılmadı. Yalnızca yaralanma tespit edildi. Olay adli bir olay, çok da detay vermemeliyim. Ama sadece şunu söyleyeyim; kafa bölgesinde yaralanma olunca doğal olarak yüze doğru kan geliyor, bu da insanları yanıltmış olmalı.
Uyutma kararını beyinde ödem geliştiği için aldık. İlaçla uyutup iyileşmesine fırsat tanıdık.
24 saat sonra bilgisayarı tomografi ile yeni bir teşhis yapacağız. İlk kontroller olumlu görünüyor.
Ameliyattan ilk çıktığı ana göre daha iyi. Böyle bir yaralanma sonrası ilk saatlerde yeni bir kanama olmaması bile olumlu olarak değerlendiriliyor." dendi.
Aile yakınlarının "sol tarafında felç var, şarkı söyleyemeyecek" gibi açıklamaları da soruldu. Cevap olarak şöyle söylendi: "Evet sol tarafta bir sorun var ama bu durum kesin konuşmak için yeterli değil. Biz her değerlendirmeyi halkımız ile paylaşacağız. Bu tek ağızdan olacak, hastane yönetimi tarafından yapılacak."
 
SAAT 17.09 BAŞHEKİM: OLUMSUZ BİR GELİŞME YOK
 
Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu, silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan İbrahim Tatlıses'in şu anki durumunun ameliyattan sonraki durumundan daha iyi olduğunu belirterek, ''Çekilen bilgisayarlı tomografide de ameliyat sonrasında olumsuz bir gelişme olmadığının işaretlerini görüyoruz'' dedi.
Çuhadaroğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Açıklamadan önce bizzat kendisini ziyaret ettim. Şu anki durumu ameliyattan sonraki durumundan daha iyi. Çekilen bilgisayarlı tomografide de ameliyat sonrasında olumsuz bir gelişme olmadığının işaretlerini görüyoruz'' dedi.
Tatlıses'in, bu tür yaralanmalara sonucu gerçekleştirilen operasyonlar ardından beyinde görülen ödemi engelleyebilmek amacıyla kendileri tarafından uyutulduğunu dile getiren Çuhadaroğlu, ''Yarın sabah saatlerinde çekilecek bilgisayar tomografi sonrasında, uyandırılıp uyandırılmayacağı beyin cerrahisi ve yoğun bakım ekibimiz tarafından değerlendirilecektir'' diye konuştu.
Çağlar Çuhadaroğlu, Tatlıses'in ameliyat sonrasındaki durumdan daha iyi bir noktada olduğunu ifade ederek, her şeyin hekimlerin kontrolü altında devam ettiğine dikkati çekti.
 
-''HASTANE YÖNETİMİ DIŞINDA VERİLEN SAĞLIK HABERLERİNE İTİBAR ETMEYİN''-
 
Yönetim olarak düzenli aralıklarla basın mensuplarına bilgi vermeye devam edeceklerini vurgulayan Çuhadaroğlu, şöyle devam etti:
''Yarın sabahki kontrolden sonra, bizzat kendim saat 10.00'da basın toplantısı yapacağım. Bu süreç içerisinde Acıbadem Maslak Hastanesi yönetimi dışında, sizlere verilen sağlıkla ilgili bilgilere lütfen itibar etmeyin. Biz ailenin de bilgisi dahilinde bu bilgileri ekibimizden toplayarak, yönetim olarak sizlere sunuyoruz. Çünkü izlediğimiz kadarıyla, çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde, çeşitli internet sitelerinde gerçeği yansıtmayan bilgiler dolaşmaktadır. Tekrar söylüyorum, sayın İbrahim Tatlıses'in sağlığı ile ilgili tek bilgi kaynağı Acıbadem Maslak Hastanesi yönetimidir.
Bu da sizlere yapılan toplu basın toplantıları ile bildirilecektir. Bunun dışında tek görüşmeler bir karışıklığa yol açmasın diye kabul edilmemektedir. Bu aile tarafından kabul edilmiş bir yaklaşım tarzıdır.''
Bir gazetecinin ''Hayati risk azaldı diyebilir miyiz?'' şeklindeki sorusuna Çuhadaroğlu, bu tür operasyonlardan sonra hastane ekibinin her geçen zaman hastada bir olumsuzluk gelişmediğinde hayati riskin gitgide azaldığını bildirdiğini belirterek, ''Ama hala yüksek riskli durum devam etmektedir'' şeklinde yanıt verdi.
 
Yarın sabah çekilecek bilgisayarlı tomografiden elde edilen sonuca göre Tatlıses'in hangi derinlikte uyutulacağına ya da uyandırılacağına karar verileceğini ifade eden Çuhadaroğlu, ''Tatlıses tam anlamıyla iyileşebilecek mi? şeklindeki soruya ise ''Bu zamanla anlayabileceğimiz bir şey. Bu tür operasyonlardan, yaralanmalardan sonra oldukça uzun süre bu tür sorunlar devam edebilir. Biz bu operasyonla uzun bir yola aslında başlamış bulunuyoruz. Şu anda temel hedefimiz sayın Tatlıses'in yaşamda kalması, bundan sonra yapacağı etkinliklere ya da olası durumlara ancak daha sonra yanıt verebiliriz. Şu an çok erken'' diye konuştu.
Şu anda yeni bir ameliyata gereksinim olmadığını belirten Çuhadaroğlu, her şeyin yolunda gittiğini belirtti.
 
Basın açıklamasına katılan avukat Rahmi Özkan da, bu saldırı dolayısıyla, ilgisini esirgemeyen ve iyi dileklerini ileten herkese teşekkür ettiğini belirterek, şöyle konuştu:
''Basın mensuplarına da olayı takip ettiği için teşekkür ederim. Bu durumda yapılacak başka hiçbir şey kalmıyor. Kulun yapması gereken her şey uygulanıyor. Bu bakımdan hastanenin gösterdiği yakın ilgi ve çabadan dolayı yetkililere teşekkür ederim.''
Bir gazetecinin, İbrahim Tatlıses'in tehdit edildiği şeklinde söylemler olduğunu sorması üzerine ise Özkan, ''Son olayla ilgili en ufak bir durum yok. İbrahim bey böyle bir şeyi açıkça ifade etmedi. Ama eğer ki gizli olarak böyle bir bilgi verdiyse ona bir şey diyemem bize duyurulan bir şey yok'' şeklinde konuştu.
İbrahim Tatlıses'in yakınları tarafından, hastanede Tatlıses'i bekleyenlere ve basın mensuplarına lahmacun ikram edildi.
 
SAAT 16.15 YEĞENİ: BUGÜN ADAY ADAYI OLACAKTI

Kendisi de AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olan ünlü sanatçının adaşı olan kuzeni İbrahim Tatlı, "Akrabalarımızın büyük bölümü olayı duyunca İstanbul’a gitti. Saldırı haberi ile hepimiz şoke olduk. İbrahim Tatlıses, akrabalarımıza bugün İstanbul 3’üncü bölgeden AK Parti milletvekili aday adaylığı için başvuracağını söylemişti. Biz bugün onun müracaat etmesini beklerken, böyle bir haber aldık. Kimseyle husumeti düşmanlığı yoktu, saldırı siyasi olabilir" dedi.
 
SAAT 16.04 DOKTORLARDAN YENİ AÇIKLAMA: YÜKSEK RİSK DEVAM EDİYOR

Durumu ilk hastaneye geldiğine bakılırsa iyi. Yarın sabah çekilen tomografiye göre uyandırıp uyandırmamam konusunda kararımızı vereceğiz. Yüksek riskli durum halen devam ediyor. Temel hedefimiz Tatlıses’i hayatta tutmak. Bu tip durumlarda yeni bir ameliyata gerek olmaz.
 
SAAT 15.25 TEHDİT DİLEKÇESİ VERMİŞ

İbrahim Tatlıses'in tehdit edildiği gerekçesiyle geçtiğimiz yıl Emniyet'e iki kere dilekçe verdiği ortaya çıktı.
 
SAAT 15.05 BDP: FAİLLER BİR AN ÖNCE BULUNMALI

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve eşbaşkan Gülten Kışanak, İbrahim Tatlıses’e yönelik saldırıyı kınadı. BDP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, Tatlıses’in halkın gönlünde yer edinmiş değerli bir sanatçı olduğu belirtilerek, “Sayın İbrahim Tatlıses’e yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kendisine acil şifalar diliyoruz ve biran önce sağılığına kavuşarak aramızda olmasını umut ediyoruz. Saldırıyı gerçekleştiren failler biran önce yakalanarak yargı önüne çıkartılmalı olay aydınlatılmalıdır.Bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz” denildi.

SAAT 14.55 ŞUNLAR YAPMIŞTIR DİYEMEYİZ

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıda Kalaşnikof marka silah kullanılmasının ''terör saldırısı'' algısına sebebiyet verebileceğini belirterek, ''Sırf silahın mahiyetinden dolayı 'şu yapmıştır, şunları yapmıştır' dememiz söz konusu olamaz'' dedi.

Saldırının saat 00.30 sularında sanatçının programından sonra Büyükdere Caddesi'nde aracının içinde gerçekleştiğini belirten Mutlu, araçta kendisi, şoförü, asistanı ve bir de arkadaşı olmak üzere 4 kişi bulunduğunu kaydetti.

Arkadan gelen ve içinde iki kişi bulunan araçtan uzun namlulu silahla ateş edildiğini ifade eden Mutlu, 11 el ateş edildiğini, Tatlıses'in aracına isabet eden 4 mermiden birinin Tatlıses'in, diğerinin asistanının yaralanmasına neden olduğunu belirtti.

İbrahim Tatlıses'e ve sevenlerine geçmiş olsun dileklerini ileten Mutlu, emniyet teşkilatının çalışmalarını sürdürdüğünü ve şu ana kadar saldırının mahiyeti konusunda netleşmiş herhangi bir bilgi bulunmadığını kaydetti. İstanbul Valisi Mutlu, ''Failleri bulmak için gayret ediyoruz. Failler bulunduktan sonra yapılacak sorguları çerçevesinde mahiyetini net olarak kamuoyuyla paylaşacağız'' dedi.

Bir gazetecinin ''Terör saldırısı mı?'' sorusu üzerine Mutlu, ''Net olarak böyle bir şey söylememiz mümkün değil. Bağlayıcı olmadan bütün yönleriyle değerlendirme yapılacak. Öncelikle failleri bulmamız lazım. Failleri bulduktan sonra'' yanıtını verdi. Vali Mutlu, İbrahim Tatlıses'in tehdit edilip edilmediği konusunda da kendilerine ulaştırdığı herhangi bir bilgi ve talep bulunmadığını belirterek, Tatlıses'in emniyet teşkilatında daha önce görev yapmış olan ve emekli olan personelden oluşan koruma ekibi bulunduğunu kaydetti.

Mutlu, 11 merminin de tek silahtan çıktığını, silahın Kalaşnikof olduğunu, bu bilgilerin netleştiğini söyledi.

SİLAHIN MAHİYETİ

Bir gazetecinin, ''Emniyet birimleri bu saldırıyı örgüt gibi mi bireysel bir saldırı olarak mı değerlendiriyor?'' sorusu üzerine Mutlu, ''Şu anda böyle bir açıklama yapmıyoruz. Her olayda olduğu gibi bütün yönleriyle tetkik edeceğiz. Emniyet bütün ihtimaller üzerinde duracak ve öncelikle de failleri tespit etmeye çalışacak. Arkadaşlarımız bu konuyla ilgili şu anda yoğun mesai yapıyorlar'' dedi.

İstanbul Valisi Mutlu, saldırıda Kalaşnikof kullanıldığı hatırlatılarak ''bunun terör saldırısı olarak değerlendirilip değerlendirilmediğinin'' sorulması üzerine ''Böyle bir algılamaya sebebiyet verebilir ama sırf silahın mahiyetinden dolayı 'şu yapmıştır, şunlar yapmıştır' dememiz söz konusu olamaz. Çünkü uzun namlulu silah dediğimiz, özellikle Kalaşnikof farklı olaylarda da adi olaylarda da kullanılabilen türde bir silahtır'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''saldırganların Kuzey Irak'tan geldiklerinin söylendiğini'' hatırlatması üzerine de Mutlu, böyle bir şeyi söyleyebilmek için öncelikle failleri belirlemeleri gerektiğini ancak ondan sonra bunu söyleyebileceklerini ifade etti.

HER TÜRLÜ TEKNOLOJİDEN YARARLANILIYOR

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da İbrahim Tatlıses ile sevenlerine geçmiş olsun dileklerini iletti. ''Polisimiz her türlü teknolojiden de yararlanarak her türlü delili değerlendiriyor. Mutlaka sonuca ulaşacağız, buna inanıyoruz. Bu en önemli işlerimizden bir tanesi. Tek araç, tek silah ve araçta iki kişi görünüyor. Şimdilik söylenebilecek bunlar. Yerli bir araç. Her türlü ihtimal göz önünde bulundurularak çalışmalar yapılıyor'' diyen Çapkın, faillerin il dışına çıkmasına yönelik de her türlü araştırmanın yapıldığını, araçla ilgili bilgilerin de değerlendirildiğini söyledi. Çapkın, görüntü kaydıyla ilgili olarak şimdilik açıklama yapmayacaklarını belirtti.

 
SAAT 13.22 BEYAZ RENKLİ ARAÇ YAVAŞLATTI

Beyaz TV İstanbul Temsilcisi Sedat Yazıcıoğlu, İbrahim Tatlıses'in Beyaz TV'den çıkışında beyaz renkli bir aracın, Tatlıses'in aracına yanaştığını ve fotoğraf çektirmek istediğini söylediğini bu şekilde Tatlıses'in aracını yavaşlattığını açıkladı.
 
SAHNE HAYATI BİTTİ

Yazıcıoğlu, İçeride kardeşiyle konuştum, Hüseyin Tatlı'yla. Hüseyin Tatlı, ameliyata ilk ve ikinci girişinde yanındaymış. Tatlı, 'Ben yakından yüzünü gördüm, melekler gibi uyuyordu. Suratı beyazdı. Bundan sonra düzelse de artık İbrahim Tatlıses'in sahne hayatı bitti. Hayranları artık Tatlıses'i plaklarından dinlerler, izlerler' dedi.

Yazıcıoğlu, olaydan sonra herkesin Tatlıses'in Kuzey Irak'taki inşaat işlerinden bahsettiğini ve oradaki ortaklarına dikkat çektiğini belirtti.
 
SAAT 12.48 VALİ MUTLU: 11 KURŞUN DA AYNI SİLAHTAN

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Tatlıses'e sıkılan 11 kurşunun da aynı silahtan olduğunu açıkladı. Mutlu Tatlıses'in tehdit edildiğine dair bir bilgi ya da koruma talebinin olmadığını kaydetti.
 
SAAT 12.21 ERDOĞAN HASTANEYİ 4 KERE ARADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Şişli'de uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan sanatçı İbrahim Tatlıses'in tedavi gördüğü hastaneyi arayarak sağlık durumuyla ilgili bilgi aldığı bildirildi. İbrahim Tatlıses'ten İdo adlı oğlu bulunan Derya Tuna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Başbakan Erdoğan hastaneyi 4 kez aradı, sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Başbakan'dan Allah razı olsun, sürekli ilgileniyor, durumunu arayıp soruyor'' diye konuştu.
 
SAAT 12.10 AVNİ MUTLU: KALAŞNİKOFLA SALDIRDILAR

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu İbrahim Tatlıses'in nasıl vurulduğuna ilişkin açıklama yaptı. Avni Mutlu, Tatlıses'e saldıranların kaleşnikof marka silahla 11 el ateş ettiğini açıkladı. Mutlu şunları kaydetti: "11 el kurşun sıkıldı. Araca 4 el isabet etti. İkisi asistanı ve Tatlıses’e diğer ikisi de araca. Başka kimsede yaralanma yok. Failler ile ilgili emniyet ve polisimiz yoğun çalışma yürütüyor. En kısa süre içinde adalete teslim edeceğiz. Kesin bilgi, saldırıyı en az iki kişinin gerçekleştirdiği yönünde."

 
SAAT 12.01 TERÖR İZİ YOK

Sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıda otomatik silah kullandığı belirlenen zanlıların en az 2 kişi olduğunun tahmin edildiği bildirildi. Alınan bilgiye göre, Tatlıses'in bulunduğu araca Kalaşnikof marka silahtan çıkan 4 mermi isabet etti. Çevredeki binalarda da 4 mermi izi bulunduğu, olay yerinde 11 adet boş kovan ele geçirildiği belirtildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Tatlıses'in şoförü Çalışkan ve Derya Tuna'nın da aralarında bulunduğu bazı yakınlarının bilgisine başvurdu. Çevredeki binaların güvenlik kameraları ve MOBESE kayıtları ile Tatlıses'in programının son bölümünün görüntüleri incelemeye alındı.

Zanlıların en az 2 kişi olduğunun tahmin edildiği bildirildi. Olayda terör veya suç örgütü emaresine rastlanmadığı, bu nedenle soruşturmanın Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütüleceği öğrenildi.

Yeni başladığı bir programın çekimlerinden çıkan İbrahim Tatlıses, şoförü Hakan Çalışkan'ın kullandığı 34 AP 3843 plakalı, basın danışmanı Buket Çakıcı'nın da bulunduğu otomobille Nurol Plaza'dan ayrılmıştı. Araca tali yoldan Büyükdere Caddesi'ne çıkarken saat 00.16 sıralarında başka araçtan otomatik silahlarla ateş açılmış, Tatlıses kafasından yaralanmıştı. Kazada Buket Çakıcı'nın da yaralandığı bildirilmişti.

 
SAAT 12.00 "Hayati tehlikeyi atlatırsa bir felç durumu olabilir mi?" yönündeki soruya ise İlhan Elmacı şöyle karşılık Verdi: "Olabilir. Olay olduğunda bir felç oluştuğu için ona bağlı hasar olabilme ihtimali var. Hastanın ameliyata nasıl girdiği çok önemli, o bakımdan şüphelerim var. Önce hayati riskle mücadele etmek gerekiyor. Sonar vücut fonksiyonlarını nasıl düzeltiriz, onu düşünmemiz gerekiyor."
 
ŞANLIURFA'DA "DUA EDİN" ANONSU

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, belediye hoparlörlerinden anons yaptırarak, hemşehrilerinin, İstanbul'da uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan İbrahim Tatlıses için dua etmelerini istedi. 

İlan bürosundan yapılan ve Fakıbaba'ın mesajına yer verilen anons şöyle: ''Hemşehrimiz ve dünya starı sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik saldırıyı, sebebi ne olursa, olsun kimden gelmiş olursa olsun şiddetle kınıyorum. Değerli hemşehrimize acil şifalar temenni ediyor, halkımızdan hemşehrimiz İbrahim Tatlıses'e dualarını eksik etmemelerini diliyorum.''

Gazetecilere konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Fakıbaba, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ''Tatlıses'in hayati tehlikesinde bir azalma var, ama tehlike devam ediyor. Üzgünüz, hepimiz şoktayız'' dedi.

 
 
 
 
03:25 - İşte İbrahim Tatlıses'in son görüntüleri:
 
 
 
 
03:15 - Sedat Yazıcıoğlu yaptığı açıklamada, Tatlıses'in doktorlarından bilgi aldığını ve Tatlıses'in başından ve vücudunun yara aldığını ilk ameliyatın vücuduna aldığı kurşun yarasıyla ilgili olduğunu ve ünlü sanatçının bir kez daha ameliyata alındığını kaydetti. Asıl önemli operasyonun ikinci ameliyat olduğunu ve kafasına gelen kurşunla ilgili bir müdahalenin söz konusu olduğunu söyleyen Yazıcıoğlu, bu ameliyatın üç saat kadar süreceğinin kendisine aktarıldığını kaydetti.
 
03:00 - Kesinleşen bilgilere göre Tatlıses, saldırının hemen ardından kaldırıldığı hastanede ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Maslak'ta bulunan özel hastaneye kaldırıldı.
 
Burada yaklaşık 30 dakika süren operasyonun ardından Tatlıses'in, yoğun bakıma alındığı belirtildi. Sağlık durumu ciddiyetini koruyan ünlü sanatçının, şuurunun ise açık olduğu kaydedildi.
 
02:55 - İbrahim Tatlıses'in hayranları ve ünlü isimler hastaneye akın ediyor.
 
02:45 - İsmail Tunçbilek twitter'ında yakınlarıyla beraber olduğunu ve ibrahim tatlıses'in durumunun iyi olduğunu belirtiyor.
 
02:32 - Asistanı Çakıcı’nın saldırıda sol köprücük kemiğine isabet eden kurşunla yaralanarak, aynı hastaneye kaldırıldığı ve yoğun bakıma alındığı bildirildi. Saldırıda kurşunun sanatçının kafatasını delmediği ancak merminin yarattığı basınç nedeniyle Tatlıses’in kafatasının çatladığı belirtildi.
 
02:16 - Yarasının ciddi olup olmadığı hayati tehlikesinin olup olmadığı kesin değil, hastane yönetiminden resmi açıklama yapılmadı, Saldırganların aracı tespit edildi şuan aramalar devam ediyor.
 
02:10 - 112 ambulansıyla sevk işlemi esnasında Tatlıses’in korumaları basın mensuplarına saldırdı. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri ise kanalizasyonları bile arayarak çok sayıda boş kovan buldu. Uzun namlulu silahın ise Kalaşnikof olduğu tahmin ediliyor. Saldırıda uzun namlulu silah kullanılması, olayın arkasında bölücü terör örgütü PKK’nın bulunduğu şüphelerini doğurdu. Bu arada polisin yaptığı araştırmalar, MOBESE, plazanın ve bölgedeki işyerlerinin kameralarının kayıtlarının incelenmesi sonucu saldırganların eşkallerini ve araçlarının plakasını belirleyerek yakalamak için opearasyonlara başladığı bildirildi.
 
 
01.58- Tatlıses ile birlikte asistanı Buket Çakıcı'nın da yaralandığı ancak sağlık durumunun iyi olduğu kaydediliyor.

Bu arada Derya Tuna ile birlikte oğlu İdo'nun da hastaneye geldi. Derya Tuna'nın, sinir krizleri geçirdiği kaydediliyor. Bu arada Tatlıses'in korumaları hastane etrafından kuş uçurtmuyor.

01.53- Tatlıses'in hayatını kaybettiği yönündeki iddialar şimdilik yalanlanmış durumda. Tatlıses'in kafasında mermi çekirdeği bulunduğu ve operasyonun sürdüğü belirtiliyor.

Hastene kaynaklarından henüz resmi bir açıklama yapılmezken, saldırıyla ilgili bilgi kirliliği bulunuyor.

01.48- Twitter, haber kanallarına yine fark attı. Tatlıses'in vurulduğu haberi, Twitter'da gecenin konusu haline gelirken, öldüğü yönündeki haberler ise şimdilik yayanlanladı.

01.42- Tatlıses'in ameliyat edildiği ve ünlü sanatçının yoğun bakıma alındığı belirtiliyor. Hastaneden henüz resmi bir açıklama yapılmadı...

01.40- Tatlıses'in uğradığı silahlı saldırı Twitter'ı da salladı. İlk 20 dakikada Tatlıses ile ilgili binlerce twitter mesajı yazılırken, ünlü sanatçının öldüğü iddia ediliyor.

Hastaneden ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

01.27- Hastanede tedavi altına alınan Tatlıses'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtiliyor...

01.00- Sanatçı İbrahim Tatlıses'in Şişli'de silahlı saldırıya uğradığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Tatlıses'in Şişli'de bir araçtan uzun namlulu silahla ateş edilmesi sonucu yaralandığı bildirildi.

Özel Levent Hastanesi'ne kaldırılan ünlü sanatçı daha sonra Maslak Acıbadem Hastanesi'ne sevk edildi. Tatlıses'in sağlık durumu hakkında henüz bilgi edinilemedi. Bu arada, Tatlıses

sevk edilirken korumaları basın mensuplarına saldırdı.

 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Gündem

En Çok Okunan Haberler

www.haber16.org - HABER16 - 2010
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Haber 16 | |

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi