Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim    Reklam  
                                                                         
HABER16 - Haberin Rengi Değişiyor -
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı | Web Tasarım | Sanal Tur | Gazete Türk

HABER ARA


Gelişmiş Arama

 

Başbakan'a büyük komplo

Köln'de düzenlenecek Gençlik Çalıştayı'nda konuşacak olan Başbakan, buradan, Steiger Award Ödülü'nü...

Kategori  Kategori : Dünya
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 3132
Tarih  Tarih : 16 Mart 2012, 10:28

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Köln'de düzenlenecek Gençlik Çalıştayı'nda konuşacak olan Başbakan, buradan, Steiger Award Ödülü'nü almak için Bochum'a geçecek.

Birlikte yaşam, hoşgörü ve insanî değerler çerçevesinde verilen ödülü, eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder takdim edecek. Ancak, Erdoğan'ın ödüle layık olmadığını bahane eden terör örgütü PKK'nın yanısıra bazı Alevi dernekleri ve Ermeni Merkez Konseyi, 20 bin kişiyle ziyarete gölge düşürmeye hazırlanıyor. Alevi cemaati sözcüsü Ali Doğan, Almanya'nın farklı bölgelerinden katılım için 300 otobüs kiralandığını doğrularken, polis de güvenlik önlemlerini artırdı. Törenin organizatörü Sascha Hellen ise ödülün kesinlikle verileceğinin altını çizdi.

Başbakan Erdoğan, birlikte yaşam, hoşgörü ve insani değerler çerçevesinde verilen Steiger Award Ödülü'nü yarın Bochum'da düzenlenecek törende alacak. Başbakan'ın, ödülü alacağı saatlerde 20 bin kişinin katılacağı mitingle protesto edileceği belirtiliyor. Mitingi terör örgütü PKK, Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) ve Ermeni Merkez Konseyi düzenleyecek.

EYLEMİ DOĞRULADI

Eylemi doğrulayan Alevi Cemaati Sözcüsü Ali Doğan, Almanya'nın farklı bölgelerinden protestoya katılması için 300 otobüs kiralandığını söyledi.

AABF'nin yeni seçilen Genel Başkanı Hüseyin Mat da, Başbakan Erdoğan'ın sadece Aleviler ile değil, Türkiye'de tüm farklı inanç, etnik ve kültürel kimliklerle kavgalı olduğunu öne sürdü. AKP iktidarı boyunca farklılıklara hoşgörüyle yaklaşılmadığını iddia eden Mat, Avrupa'da bu ödülü hak edecek en son ismin Erdoğan olduğunu savundu. Protesto hazırlığının 260 Alevi Kültür Merkezi ile koordineli bir şekilde yürütüldüğünü kaydeden Mat, Avrupa'nın her şehrinden otobüsler kaldırılacağını bildirdi. Mat, "Geçtiğimiz seçim döneminde Aleviler ile AKP hükümeti arasında başlayan gerilim Türkiye'de Sivas Katliamı Davası'nın zamanaşımı kararıyla zirveye tırmandı. Başbakan 'tolerans ve insani değerleri ön planda tutmak' alanında verilecek olan ödülü almaya geldiği dakikalarda Bochum'da bir protesto mitingi düzenleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

İÇ POLİTİKAYI İLGİLENDİRMEZ

Ödül törenini organize eden Sascha Hellen ise ödülün kesinlikle verileceğinin altını çizdi. Hellen, "Başbakan Erdoğan'a verilecek ödül 50 yıllık Türk Alman dostluğuna dayanıyor. Erdoğan'ın Türkiye'de yaptığı demokratikleşme süreci ile ilgili önemli değişiklikler ve politik başarısının büyük rolü olduğu gibi bu ödül iç ve dış politika ile değerlendirilemez" şeklinde konuştu.

Steiger Awards ödülü, 2005 yılından beri, maden isçilerini temsilen Hellen Medien Projekte GmbH tarafından, insani değerler, hoşgörü, medya, spor ve sanat alanlarında veriliyor. Bu yıl Başbakan Erdoğan'ın "Avrupa" dalında layık görüldüğü ödül daha önce şu isimlere verildi: Jean-Claude Juncker-2006, Hans Dietrich Genscher-2007, Edmund Stoiber-2008, Romano Prodi ve Aleksander Kwasniewski-2009, Boris Tadic-2010, Jose Manuel Barroso-2011.

Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Dünya

En Çok Okunan Haberler

www.haber16.org - HABER16 - 2010
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Haber 16 | |

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi