Haber 16

İngilizlerin gündemi İslam’ı seçen ünlüler

İngiliz Daily Telegraph ve Daily Mail gazeteleri, kısa zaman önce Müslümanlığı kabul etmiş ünlü batılı kadınları haberleştirdi.

İngilizlerin gündemi İslam’ı seçen ünlüler
  • Dünya / Son Dakika
  • 28 Ekim 2010
  • İngilizlerin gündemi İslam’ı seçen ünlüler için yorumlar kapalı
  • 115 KEZ OKUNDU

Hayrettin Turan’ın haberi


İngiliz Daily Telegraph ve Daily Mail gazeteleri, kısa zaman önce Müslümanlığı kabul etmiş ünlü batılı kadınları haberleştirdi. “Neden birçok modern, kariyer sahibi kadın İslam’a dönüyor” başlığıyla yayınlanan haber uzman görüşleriyle desteklendi.


Haberde, şimdi 43 yaşında olan dünyaca tanınmış müzik kanalı MTV’nin Müslüman olan ünlü spikeri Kristiane Backer’in açıklamalarına yer verildi. MTV televizyonu kurulduğunda beyin takımı arasında yer alan Backer, “İşim gereği Müslüman inancını araştırdım. Çünkü dünyanın dört bir tarafına seyahat ediyordum ve birçok ünlü kişiyle mülakatlar yapıyordum. İslam’ın değer sistemleri Batı ülkelerinden çok farklıydı. Stresten uzak her şeyi Allah için yapmak gerektiği benim için çok önemliydi” diye konuştu. Pakistanlı ünlü kriketçi İmran Khan’la fikir tartışmasının ardından İslamiyeti yakından tanıma fırsatı bulduğunu belirten Backer, işinden ayrıldı ve şimdi “MTV’den Mekke’ye” isimli kendi yazdığı bir kitabı piyasaya sürdü.


Müslümanlığı kabul eden kadınlardan birisi de 32 yaşındaki Camilla Leyland. Yoga öğretmenliği, barış aktivisti ve gazetecilik yapan Leyland da işi gereği Müslüman ülkelerde bulunduğu için İslamiyeti inceleme şansı bulmuş. Camilla Leyland, İslamiyetle çok farklı manevi duygular yaşadığını söyledi.


Müslüman olan ünlü kadınlar arasında yer alan eski DJ Lynne Ali şimdi 5 vakit namazını kaçırmıyor. Müslüman olmadan önce katıldığı tüm lüks eğlence ve partilerde her zaman, hayatında bir şeylerin eksik olduğunu düşündüğünü belirten eski DJ, aydınlanmayı İslamiyette bulduğunu belirtti. Lynne Ali “Çok sayıda ilginç hayat ve karşılaşmalar beni etkiledi, benim bir parçam oldu. Ancak bunlar geçmişte kaldı” dedi.


Türkiye Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ