Haber 16

İsrail savaş uçakları Mersin körfezine kadar geldi

Türkiye ile Kıbrıs Rum Kesimi arasındaki gerginlik giderek artıyor! Rum tarafına göre savaş helikopteri…

İsrail savaş uçakları Mersin körfezine kadar geldi
  • Gündem / Son Dakika
  • 30 Eylül 2011
  • İsrail savaş uçakları Mersin körfezine kadar geldi için yorumlar kapalı
  • 107 KEZ OKUNDU

Türkiye ile Kıbrıs Rum Kesimi arasındaki gerginlik giderek artıyor! Rum tarafına göre savaş helikopteri Piri Reis gemisinin yakınlarından uçtuğunu iddia ederken yine aynı iddiaya göre bir savaş uçağı da Mersin körfezine kadar girdi!


Rum kesiminde yayınlanan gazetelerdeki haberlerde İsrail’e ait bir savaş helikopterinin uzun bir süre alçak irtifada, sözde 12. parselde sondaj yapan ”Noble Homer Ferrington” platformunun üzerinde, aynı zamanda bölgede araştırmalar yapan Piri Reis gemisinin yakınlarında uçtuğu öne sürüldü. Haberlerde, Piri Reis’in dün deniz altındaki ”Eratosthenes” bölgesindeki taramalarına devam ettiği de belirtildi.


SAVAŞ UÇAĞI MERSİN KÖRFEZİNE KADAR GELDİ


İsrail’e ait iki savaş uçağının dün ”Lefkoşa FIR hattında” uçuş izni aldıktan sonra, Tel Aviv’den Apostolos Andreas’a alçak irtifada uçtukları ve oradan da Mersin körfezi açıklarına kadar gittikleri kaydedilen haberde, İsrail uçaklarının, bazı durumlarda Türkiye kıyılarına 15 mil mesafesinde yaklaştıkları, daha sonra, bazen alçak irtifada uçarak Tel Aviv’e döndüklerini ifade edildi.


Haberlerde, Türk savaş uçağının dün Larnaka açıklarında, kıyılara 50 kilometre mesafede uçtuğuna da işaret edildi. Fileleftheros gazetesi, Piri Reis’in ”12. parsel”deki sondaj platformuna 20 deniz milinden az bir mesafede yaklaştığı esnada, bir İsrail savaş helikopterinin ortaya çıktığını ve helikopterin uzun bir süre bölgede uçarak platform bölgesini ve Piri Reis’i izlediğini yazdı.


Gazete, İsrail Deniz Kuvvetlerinin bölgedeki varlığını dünden itibaren çeşitli sebeplerden dolayı artırdığını kaydetti.


Alithia gazetesi, Rum hükümetinden kaynaklara dayanarak, Piri Reis araştırma gemisinin hiçbir araştırma yapmadan sadece Rum tarafının sözde MEB’indeki 7, 8 ve 12. parsellere girip çıktığını iddia etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ