Melih Gökçek: Ankara’yı kazandık

AK Parti Ankara İl başkanı Murat Alpaslan AK Parti için sonuçlar hayırlı olsun.
32900 oyla Ankara Belediye Başkanlığını kazandık. Bizim 200 oyumuz Yurt Partisi’ne yazılmış. Ya da CHP’nin oyları fazla yayılmış. Bütün tutanakların tamamını tek tek tasnif ettik. İlçe seçim kurulundan gelenlerle karşılaştırdık. 10 bin oyumuz daha artacak.
Ben seçim akşamı yüzde 50 alacağımızı söylemiştim. 124 bin oy iptal edildi. 90 bin oy bize ait. Bu da benim dediğim rakama geliyor.
CHP milletvekilleri, CHP adayı Yavaş, CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu insanları sokağa sevk ediyor. Ben sık sık televizyonlara çıktım. Ne demiştim İstanbul ve Ankara’da tahrikler yapacaklar dedim.
Seçim kurulları üzerinde baskı kurulmaya çalışılıyor. Dünden itibaren Mansur Yavaş bunu tahrik etti.
Mansur Yavaş’ın tweetlerine bakın nasıl tahrik mekanizması olduğunu görürsünüz.
Cemaat mensubu çocukları da yurtlardan dışarı salınıyor, sokakları karıştırmak için.Beni direkt arıyorlar.
Sokakları karıştırmak istiyorlar bunların sorumlusu Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş’tır. Buradan savcılara suç duyurusunda bulunuyorum.
Berkin Elvan’ın cenazesi sonra sokağı karıştırmak istediler ama sonra baronlardan gelen emirle bir anda sokak eylemleri kesildi.
Ankara’da sadece CHP’yi yenmedik. Cemaat 4 puan civarında destek sağladı. Ev ev gezdiler. MHP’den 8 puan aldılar. Bu üçlü ittifaktır.
Başbakan’ıma da çok teşekkür ediyorum. Çünkü en büyük pay ona ait.
Salih Kapusuz:
Millet kararını vermiştir. AK Parti bir kez daha milletin teveccühünü kazanmıştır. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir şekilde katılım olmuştur. Milli irade tecelli etmiştir.
Milletin bu kararından dolayı istifa etmesi gerekenler şimdi çamur atıyor. Kılıçdaroğlu yüzde 35 almazsa istifa edeceğini herkes biliyordu.
Ankara’da seçimini yapmıştır.
Seçimlerle ilgili tüm önlemler alınmıştır. Seçimle ilgili tüm tedbirler alınmıştır. Mansur Yavaş ve Kılıçdaroğlu seçmenlere 1 Nisan şakası yapmış olabilir. YSK’nın ilan ettiği oy oranlarına göre; 32.900 oyla kazandık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.