Haber 16

Metin2 PVP Serverler

Metin2 pvp serverler son yıllarda hızla artmaya başladı. Özellikle orijinal metin2.org sitesinde ki oyunun zorluğu pvp serverlere olan ilgiyide arttırdı.

Metin2 PVP Serverler
  • Son Dakika / Teknoloji
  • 20 Mart 2013
  • Metin2 PVP Serverler için yorumlar kapalı
  • 159 KEZ OKUNDU

Metin2 pvp serverler de nelere dikkat etmeli? Pvp serverler gerçekten güvenli sunucular mı? Pvp server sahipleri nelere dikkat etmeli? İşte sizlere altın değerinde bazı tavsiyeler. Metin2 PvP Serverler de aşağıda ki maddelere uyarsanız bol online oyunculu ayrıca oynaması zevkli bir pvp server olur.


 1. Serverinizde edit item satımı bulunuyorsa,hem kontör hemde banka hesabıyla bu işlem gerçekleştirilmelidir.


 2. Serverinizin efsunları uçuk olmamalı, Savunmalar 15(delici,kritik vb. dahil),HP’ler 5000 civarlarında olmalıdır.


 3. Serverinizin şehrinde mutlaka bir epic bulundurmalısınız.


 4. Serverinizde +basma oranı 100%,eşya istemeden ve bedava olmalıdır. (bu bana göre çok iyi bir özellik ama yapmasanız bile oran birazcık fazla olmalı)


5. Silahçılarınızda mutlaka 30,isteğe göre 60 seviye silahlarını bulundurmalısınız.


 6. Zırhçılarınızda 61 seviye zırhlarını bulundurmalı,yan tarafa bir tane daha açarak oyuna yeni başlayanlar için birazdaha düşük seviye zırhlarını bulundurmalısınız.


 7. Servere çok uzun olmayacak şekilde aralıklarla gece geç saatte veya sabah erkenden reboot atmalı,reboot atarken oyunda tek kişi olmadığını bile düşünseniz herkesin görebileceği şekilde bildirmelisiniz.


 8. Oyunculara “2 yıl güvenceli” vb. palavralar sıkmamalısınız. Hiç bir şekilde yalan söylemediğiniz sürece onların güvenini kazanmış, sevilen bir Team Leader, Game Master vb. olursunuz.


 9. Serverinizde At NPC’i olmalıdır. Alınan atın çağırma dereceside perfect olmalıdır,çünkü;isteyen tüm oyuncular her PvP serverde bulunması gereken “At Evcilleştirme”lerden satın alıp o dereceyi yükseltebilir.Oyuncuları yormak,üzerlerinde kötü bir etki yaratır. Kısacası oyuncular boşuna uğraştırılmamalıdır.


 10. Serverdeki karakterlerin eşyaların vb. tamamının silinecek şekildeki restart durumu çok çok önemli bir neden olmadığı sürece “asla yapılmamalıdır” yapıldığında ise oyuncuların tüm edit itemleri geri verilmeli,oyuncu parasını veya kontörünü istiyorsa engelleyip silip açık açık “köpeklik” yapmayıp,o para veya kontör geri verilmelidir.


 11. GM,GA vb. Serbest’e alıp birilerini kesip,diğer playerler daldığında tehditler savurmamalıdır.Asla kasılmamalılardır(bkz:argoda artistlik yapmak) ve koyulan oyun kurallarına tamamiyle uymalılardır.


 12. OX yarışmaları ve eventler her gün olmasa bile çok kısa aralıklarla düzenlenmelidir,”eventlerde başka bayraklara giden oyuncuya”ceza verilmelidir.


 13. Oyun birincilerine,ilk ? seviye olanlara vb. ödüller verilmelidir.


 14. Oyuncu oyuna girdiği anda en az 5.seviye olmalıdır ve o seviye uygun zırh envanterine gelmelidir.(Benim tavsiyem 15. seviyeden başlamak)


 15. Oyunun, GM Leri ilgili, Olmalıdır, Userlerle ilgilenmeli, Sık sık event yapmalıdır.


 16. Oyunun bedavada olsa mutlaka bir forumu olmalıdır,forumla sürekli ilgilenilmeli,moderatör alımları olmalıdır.


 17. Forumda server ile ilgili çıkan sorunların,yapılacak yeniliklerin vb. hepsi belirtilmelidir.TL ve yadigarları bir kaç dakika konuşup istediklerini hemen yapmamalıdırlar.


 18. Yukarıda bahsettiğim TL ve yadigarları bir şey düşününce hemen uygulamaya sokmak yerine önemliyse forumda oylama tarzı bir şey başlatmalıdır.Böylece üyelerinde fikri alınmış olur.


 19. Serverinizdeki iksir(yeşil,mavi,mor…) fiyatları 0 yang olmalıdır.


 20. Serverinize Arada bir, Gm Alımı yapmalısınız ve Gm Ler ilgili gm ler olmalı.


21. Serverinizin Çabuk dolmasını istiyorsanız, Kolay Kraliyet vb olmalı, Zor için en fazla mavi taş olmalı..


22. Serverinizde Kesinlikle hileler engelli olmalı gerçekten tutulmasını istiyorsanız.


 23. Sürekli faaliyetler göstermelisiniz,Ne gibi derseniz, Event, Kampanya gibi.


 24. Yeni özellikler yeni efsunlar eklemeli değiştirmelisiniz..


 25. Serveriniz aktif server olmalı,userleri kırmamalı, istediklerini(yogunluk)a göre yapmalısınız’ki serveriniz tutulabilir olsun..


 26. Efsun oranlarını normalden biraz yüksek tutarsanız kullanıcılar daha çok sevinir ve daha çok serveriniz tutulur.


 27. Edit satışı genelde olumsuz etkiler fakat fiyatları düşük tutar bazen bedavadan düşük edit dağıtırsanız ya da edit hediye verilecek eventler serveriniz daha çok sevilir. Fakat Edit genelde sevilmez bu karar size kalmış.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ