Haber 16

Muhalefet yeni kriz peşinde

Yerel seçimlerden yaptığı ittifaklara rağmen yenilgiyle ayrılan muhalefetin yeni hedefi Köşk seçimleri. Medyanın Cumhurbaşkanlığı tartışmasına sarılan muhalefet, 2007 yılında olduğu gibi bir kriz çıkarmanın peşinde.

Muhalefet yeni kriz peşinde
  • Politika / Son Dakika
  • 23 Nisan 2014
  • Muhalefet yeni kriz peşinde için yorumlar kapalı
  • 130 KEZ OKUNDU

Yerel seçimlerden önce , hükümet karşıtı yapı tarafından çıkarılmak istenen krizde olduğu gibi 30 Mart sonrasında da gerilim siyaseti sürdürülüyor. Karşı medyanın başlattığı Çankaya tartışmasını sürdüren muhalefet, 2007’deki gibi bir krizin peşine düştü.

Grup konuşmasının büyük bölümünü Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ayıran MHP Genel Başkanı Bahçeli, ‘Türkiye’de sanki cumhurbaşkanı değil AKP’ye genel başkan seçilecektir. Demokrasilerde hiçbir seçimin sonucu baştan belli değildir. Cumhurbaşkanı’na AKP’nin karanlık odaları değil Türk milleti karar verecektir’ dedi. Cumhurbaşkanlığı’nın çantada keklik olmadığını belirten Bahçeli, ‘Şu sıralar Gül, sürpriz üzerine sürpriz yaşamıştır. AKP kaynaklı etkili bir blokaj yapılıyor Gül’e. Başbakan boşuna hayal kurmaktadır. 12. Cumhurbaşkanı Erdoğan olmayacaktır’ sözleriyle kriz iddiasında bulundu.

“ÇANKAYA’NIN YOLU DÜZ DEĞİL”

CHP de kendi adayı üzerinden bir tartışmaya girmezken, sürece ilişkin tartışmaları Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan üzerinden yürüterek, planlarını kriz üzerinden yapıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Cumhurbaşkanlığı o kadar sıradan bir olay değil. Yani üzerinde hepimizin durması, düşünmesi gereken bir olay. Cumhurbaşkanlığı konusunda halkın daha dikkatli bir tutum sergileyeceğine inanıyorum. Benim samimi görüşüm bu’ dedi. BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş da ‘Ağustos’ta Başkanınızı seçeceksiniz diyen Başbakan’a hatırlatmak isterim: Hayır halk Ağustos’ta Cumhurbaşkanını seçecek. Halk kendi adayı etrafında kenetlenmeye başladığında sen de Çankaya’nın yolunun öyle düz olmadığının farkına varacaksın. Kimse öyle kendini Çankaya hayallerine kaptırmasın’ diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ