Haber 16

Ottawa için büyük deprem uyarısı!

Kanada’nın federal başkenti Ottawa’nın büyük bir deprem riski altında olduğu açıklandı. Bölgede 7 büyüklüğünde bir deprem ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.

Ottawa için büyük deprem uyarısı!
  • Gündem / Son Dakika
  • 29 Aralık 2011
  • Ottawa için büyük deprem uyarısı! için yorumlar kapalı
  • 95 KEZ OKUNDU

Kanada Ulusal Kaynaklar Merkezi sismologlarından John Adams, Ottawa ve St. Lawrence Vadisi bölgesinde 7 büyüklüğünde bir depremi ”kuvvetle muhtemel” olarak nitelendirdi.

Geçen yıl Val-des-Bois bölgesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin, Ottawa’nın nasıl bir tehlike üzerinde olduğunu gösterdiğini ifade eden Adams, ”Ancak beklenen büyüklükteki deprem, başkent için tam bir kıyamet senaryosu olacaktır. Olası deprem 30 ila 40 kilometre uzağında bile olsa Ottawa için kötünün kötüsü anlamına gelecektir” dedi.

Böyle bir depremde, yıkılmayacak az bina kalacağını öngören sismolog John Adams, ”Bu deprem bir dakika içinde de olabilir, bin yıl içinde de… Ottawa yakınlarındaki tektonik tabakaların izlenememesi, öngörüyü zorlaştırıyor. Bölgenin altında bulunan orta hatlardaki kaymaların izlenmesi ve incelenmesi, bize gelecekte yeni ipuçları verecektir” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ