Haber 16

Sarı Çiçek Senfonisi-VİDEO

İlahileri hiç böyle dinlememiştik. ‘Sordum sarı çiçeğe’ ilahisi dinleyenlerin tüylerini diken diken ediyor.

  • Dünya / Son Dakika
  • 27 Aralık 2008
  • Sarı Çiçek Senfonisi-VİDEO için yorumlar kapalı
  • 120 KEZ OKUNDU

Sadece youtube’da değil birçok paylaşım sitesinde Çukurova Senfoni Orkestrası’nın Hacı Sabancı anısına verdiği bu konserin görüntüleri var ve yoğun ilgi görüyor.

Konser kayıtları korsana bile düşmüş. Şehirlerarası yolculuklar sırasında otobüslerde çalınıyor. Gün geçmiyor ki mail kutumuza bu konser görüntülerinin yayınlandığı sitelerin linkiyle birlikte “çok güzel, dinleyin” mesajı düşmesin.

Kulaktan kulağa yayılan ‘Senfoni ile İlahiler’ İTÜ Konservatuar öğretim görevlisi olan ve Orkestra İstanbul’un daimi şefi Oğuzhan Balcı’nın eski bir düzenlemesi. Balcı, CRR’nin eski genel sanat yönetmeni Arda Ardoğan’ın isteği ile, 2004 yılında İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Mistik Müzik Festivali’nin açılış konseri için böyle bir uyarlama yapmış. “Senfoni ile İlahiler”i seslendiren CRR Senfoni Orkestrası ve korosunu Emin Güven Yaşlıçam yönetmiş.

Mistik Müzik Festivali’nden sonra “Senfoni ile İlahiler”, Yaşlıçam’ın özel isteği ile bir de Hacı Sabancı anısına Çukurova Senfoni Orkestrası tarafından Adana’da icra edilmiş. İnternete düşen görüntüler de bu konserden alınma.

Çukurova Senfoni Orkestrası’nın Hacı Sabancı anısına verdiği Senfoni ile ilahiler konserinin görüntüleri birisi tarafından izinsiz youtube’a gönderilmiş. İşte olanlar oldu ve bu görüntüler siteden siteye, mailden maile yayıldı. (Gülizar Baki/Zaman)

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ