Haber 16

Terim’den iki gazeteye yalanlama!

Milli takımlar eski teknik direktörü Fatih Terim, bugünkü Hürriyet Gazetesi’nde ve Vatan Gazetesi’nde yer alan sağlık haberleri ile bir açıklama yaparak tepki gösterdi.

Terim’den iki gazeteye yalanlama!
  • Gündem / Son Dakika
  • 17 Şubat 2010
  • Terim’den iki gazeteye yalanlama! için yorumlar kapalı
  • 124 KEZ OKUNDU

Terim, yaptığı yazılı açıklamada, ”Bugüne kadar hiç hastası olmadığım, kendisini şahsen tanımadığım ve hatta hiç karşılaşmadığım bir profesörümüzün ekrandan bana koyduğu teşhisi şaşkınlık ile Hürriyet ve Vatan gazetelerinden öğrenmiş olmanın üzüntüsü içindeyim.” dedi.

Terim’in yazılı açıklamasının ayrıntıları şöyle;

”Tıp konusunda uzman olmamakla birlikte, sağlık kontrollerini düzenli olarak yaptıran biriyim ve şu an itibari ile de herhangi bir problemim yok. İki önemli gazetenin spor müdürlerinin imzası ile yayınlanan bu haberin ne amaçla yapıldığını bilmemekle beraber, “tele teşhis” yöntemi ile yapılan tanının bu denli büyütülerek haberleştirilmesini hayli garip ve düşündürücü bulmaktayım.

Bir evlat, bir aile babası ve kamuoyunun gözünde yeri olan biri olarak sağlık gibi hassas konuda yakınlarımı ,sevenlerimi üzecek ve telaşlandırabilecek bu tip haberlerin yapılmasını etik bulmadığımı söylemek zorundayım. İki büyük gazetemizin böyle bir olayı sayfalarına yansıtması ise elbette ki orada çalışan profesyonel arkadaşlarımın düşünmesi gereken bir durumdur.

Televizyondan teşhis yapan ve bunu paylaşan sayın profesörümüzün durumu ise bence sağlık bakanlığı müfettişlerinin de ilgisini çekebilecek kadar ilginçtir. Bu vesile ile kamuoyuna sağlık durumum ile ilgili bir problem olmadığını bir kez daha bildiririm.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ