Haber 16

Yazıcıoğlu’nu öldüren ihmaller

Gülefer Yazıcıoğlu, eşini kaybettiği kaza sonrası yaşananları tüm detaylarıyla anlattı!

Yazıcıoğlu’nu öldüren ihmaller
  • Gündem / Son Dakika
  • 30 Eylül 2011
  • Yazıcıoğlu’nu öldüren ihmaller için yorumlar kapalı
  • 89 KEZ OKUNDU

Gülefer Yazıcıoğlu, eşini kaybettiği kaza sonrası yaşananları tüm detaylarıyla anlattı!


Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, son gelişmelerin ardından Teke Tek’te Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı. İlk haberi aldığında olayın kaza olduğunu düşündüğünü söyleyen Gülefer Yazıcıoğlu, sonraki gelişmelerin manidar olduğunu söyledi.


Kazadan sonra ilk gidilen yerin araştırılmadığını ve enkazın 48 saat öncesinden yerinin bilindiğini söyleyen Yazıcıoğlu, korucular ve görgü tanıklarının ifadelerine rağmen bu bölgede araştırma yapılmadığını anlattı. Yazıcıoğlu şöyle konuştu:


“48 saat öncesinden nerede olduğu biliniyordu. Korucular orada olduğunu söylemiş. Görgü tanıkları var. Birileri dosyayı alıp evine gidip yatmış. Ama sonra telefon görüşmelerine bakıyoruz, evine gidip yatmamışlar, bir telefon trafiği var. Kimlerle konuştuklarını bilmiyoruz”


SANKİ HAYALET HELİKOPTER


Helikopterdeki cihazın söküldüğü görüntülerin Cumhurbaşkanı’ndan önce kendilerine de ulaştırıldığını söyleyen Gülefer Yazıcıoğlu,  konunun savcılığın takibinde olduğunu ifade ederek, kazadan sonra yapılan operasyonu “aramama – kurtarmama operasyonu” olarak niteledi.


Söz konusu cihazın akıbetini kazadan sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne sorduğunu, “Cihaz var, hafıza kartı yok” yanıtını aldığını kaydeden Gülefer Yazıcıoğlu, cihazın akıbetinin şu anda bilinmediğini söyledi.


Helikopterle ilgili radar kayıtlarının tutulmadığına dikkat çeken Gülefer Yazıcıoğlu, “Hava Kuvvetleri’nde helikopterin düştüğü dakikalarda arıza kaydı var. Askerin verdiği yanıt bu. Sivil havacılıkta ise hiçbir radar kaydı yok” dedi.


EVE GİREN HIRSIZ KENDİLERİNDEN


Kazadan sonra Yazıcıoğlu’nun bilgisayarının çalındığını doğrulayan Gülefer Yazıcıoğlu, “Herkes evde televizyona odaklanmışken bilgisayar götürüldü. Ama Muhsin Başkan’ın değil, kızımızın bilgisayarını götürdüler. Yanlış bilgisayarı götürdüklerini anlayınca geri getirdiler. O sırada fark ettik” şeklinde konuştu. Savcılığa olayla ilgili bilgi verdiğini aktaran Gülefer Yazıcıoğlu, canlı yayında isim vermekten kaçınarak “Bize yakın isimlerdi” demekle yetindi.


NTV HALA SORU İŞARETİ?


NTV’den Muhsin Yazıcıoğlu’na gelen telefonlarla ilgili kuşkuları olduğunu da kaydeden Gülefer Yazıcıoğlu, “O haber kanalı haber kaygısıyla Muhsin Yazıcıoğlu’nu aramaz. TİB’den telefon dökümlerini istedik. Bize gelen dökümde arama saatleri yazıyordu. Ama sonra Greenwich dediler. Oysa cevapsız aramalarda telefona Türkiye saati düşüyor. Ben ondan tatmin olmadım” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ