AKP Yalova Teşkilatını Görevden Aldı

YSK tarafından seçimin iptal edildiği Yalova’da AK Parti Genel Merkezi, il teşkilatının istifasını istedi. Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan dahil tüm il teşkilatı istifalarını sundu. 1 Haziran’da tekrarlanacak seçimlerde AK Parti’nin seçim koordinasyonunu İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş yönetecek.

AK Parti Bursa Milletvekili ve Yalova Koordinatörü Bedrettin Yıldırım da, AK Parti Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan ve il yönetiminin istifa ettiğini açıkladı.

PEHLİVAN: PARTİMİZİN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN İSTİFA ETTİK

AK Parti Yalova İl Başkanlığı görevinden istifa eden Mustafa Pehlivan, ”1 Haziran’da yenilenecek olan seçimlerde hem partimizin hem Yalova’nın önünü açmak adına il başkanı ve yönetim kurulu olarak istifa etmenin doğru olacağına ve partimize katkı sağlayacağına inanarak istifa ettim” dedi.

Pehlivan, AK Parti Yalova İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, mevcut yönetim kuruluyla iki yıldan fazla bir süredir şeref, azim ve kararlılıkla il başkanlığı görevini yürüttüğünü söyledi. Bu süreçte mahalli seçimlerin başarılı geçmesi hususunda azami gayret gösterdiklerini, belirten Pehlivan, şöyle konuştu:

“Çok da başarılı bir seçim sonucu yakaladık. Ancak il genelindeki başarımızı ne yazık ki il merkezimizde yakalayamadık ve 1 Haziran’da yenilenecek olan seçimlerde hem partimizin hem Yalova’nın önünü açmak adına il başkanı ve yönetim kurulu olarak istifa etmenin doğru olacağını ve partimize katkı sağlayacağına inanarak istifa ettim. Bu süreçten sonra da gerek yenilenen mahalli seçimlerde, gerekse sonraki süreçte partimizin emrinde olacağım. Sayın Başbakanımızın liderliğindeki AK Parti kadrolarında yer almak benim için bir şereftir. Bu seçim sürecinden sonra Cumhurbaşkanlığı seçiminde de partimizin bir neferi olarak çalışacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Kurucusu olduğum partimizin başarısı için teşkilatımızla bütün gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kazanan AK Parti olacaktır.”

AK Parti itirazıyla seçimler iptal edilmişti

30 Mart 2014 seçimlerinde Yalova’da önce Ak Parti’nin 1 oy farkla kazanmıştı. CHP’nin itirazı sonucunda yeniden sayım yapıldı ve CHP 6 oy farkla öne geçmişti.Ak Parti seçmen olmadığı halde oy kullananlarını tespit ettiğini bildirerek YSK’ya başvurmuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.