Daha 2.5 yaşında

Merkez Akdeniz İlçesi Müfide İlhan Mahallesi’nde oturan Şeref Ailesi’nin 3 çocuğunun en küçüğü olan Süleyman Şeref, metabolik sindirim sistemi bozukluğu nedeniyle bağırsakları dışarıda dünyaya geldi.


Yeşil Kart kapsamında yapılan tedavisi için aralıklarla toplam 16 ay hastanede kalan ve bu sürede 30 kez ameliyat edilen Süleyman Şeref, bir türlü sağlığına kavuşamadı. Bağırsakları dışarıda doğduğu için doktorların ‘yaşamaz’ dediği minik Süleyman’ın sağlığına kavuşmasını isteyen işsiz baba İbrahim Şeref, oğlunun sıkıntısına çare arıyor. İbrahim Şeref, “Doktorlar bile oğlumum 2.5 yıl yaşamasına hayret ediyor.


Hayatının 16 ayını hastanede geçirdi, 30 kez ameliyat oldu. Onu yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Eğer bu hastalığın çaresi var ise oğlumu kurtarmalarını istiyorum. Çok acı ve çile çekiyor. Daha iyi koşullarda tedavisini yaptıracak bizim imkanımız yok. Oğluma sahip çıkılmasını istiyorum, onun bu sıkıntılardan kurtulup, her çocuk gibi yaşamını normal koşullarda sürdürmesini istiyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.