Mevlit Kandilinde camiler doldu taştı

Peygamberimiz H.Z. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya geldiği Mevlit Kandili’ni idrak eden Müslümanlar camilere akın etti. Ellerini semaya kaldırıp Allah’a dua eden inananlar, geçmiş günahlarının af edilmesi için Yaradan’a yalvardı.


İstanbul’da Mevlit Kandili’ni idrak etmek isteyen vatandaşlar Sultanahmet, Eyüp Sultan ve Süleymaniye gibi tarihi camileri doldurdu. Camileri dolduran Müminler dua etti. Tevbe ve istiğfar eden Müslümanlar Allah’tan geçmiş günahlarının affolmasını istedi.


Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu camilerde kadın erkek, genç yaşlı yüz binler hep birlikte ‘Amin’ dedi. Edilen dualarda ise belki de ortak tek nokta, ülkenin huzur ve refahının artmasıydı.


Mevlit Kandili için camiye gelen ve herkesin kazadan beladan uzak olmasını arzuladığını aktaran Hikmet Oğuz, “Ortadoğu’da Arap Baharı deniyor. Adı her neyse bitmesini, akan kanın durmasını istiyoruz.” diye konuştu.


Sınavlardan geçmek için de dua ettiğini belirten bir üniversite öğrencisi ise, “Sınavlardan geçmek ve ortalamamın yüksek olmasını istedim. Dünya ve ahiret hayatı için her şeyin hayırlı olmasını temenni ettim.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.